דברים שלא ידעתם על נומרולוגיה

מאז שבני האדם גילו את המספרים יוחסו להם כוחות, השפעות, והתקיימה התפיסה שרב הנסתר בהם על הגלוי. וגם במגדל השן האקדמי, כאשר מטפסים לתואר שני ושלישי הופכת המתמטיקה לפילוסופיה והיא הופכת במובנים מסוימים ממדע מדויק למשהו אמורפי שאפשר לגלות בעזרתו דברים רבים על העולם, הקיום והחיים.

נומרולוגיה, אם כן, עתיקה כמו המספרים. ועדיין, ישנם פרטים רבים שאינם ידועים לגביה כמעט לאף אחד. על מנת לתקן את העוול הזה הכנו עבורכם רשימה של פרטים מעניינים שלא ידעתם לגבי נומרולוגיה.numerology

הנומרולוגים המפורסמים של העת העתיקה

את פיתגורס המצרי אנחנו זוכרים משיעורי המתמטיקה, עם המשפט המפורסם שנושא את שמו, אולם מעטים יודעים כי הוא דגל בסוג של נומרולוגיה. בעיניו, קונספטים מתמטיים היו רלוונטיים יותר לחיינו מאשר רעיונות לגבי החיים הפיזיים והגשמיים. הרבה אחריו, סיינט אוגוסטין (354-430 לספירה) אמר כי "מספרים הם השפה האוניברסלית שהוענקה לבני האדם על ידי האל כאישור לאמת".

גם בתרבות הסינית העתיקה היו למספרים תכונות מיסטיות, ושילובים שונים של מספרים נחשבו באופן רשמי כבעלי מזל רב יותר מאחרים. ומספרים זוגיים נחשבו כמעט תמיד לבעלי מזל רב יותר מאשר מספרים אי-זוגיים, שכן הסינים האמינו שמזל טוב מגיע בזוגות.

סרט על המספר 23

האם ידעתם שג'ים קרי כיכב בסרט על מספר? פרנלי פיליפס כתב וג'ואל שומאכר ביים את "המספר 23", שיצא לאקרנים בשנת 2007. העלילה עוקבת אחר האובססיה סביבה התעלומה שמאחורי המספר 23, שהאמונה גורסת כי הוא קשור בצורה ישירה או עקיפה לכל האירועים המתקיימים בכל רגע בכל מקום בעולם.

סדרה על מספרים

זוכרים את הסדרה הפופולרית ""אבודים"? הסדרה עקבה אחר ההתמודדות של ניצולי מטוס עם הקשיים, המפלצות, הקסמים והמסתורין של אי בודד, שאולי לא כל כך בודד. בשלב די מוקדם אנחנו מגלים שאחת הדמויות, הרלי, זכתה בלוטו בעזרת שימוש בסדרת מספרים בעלי יכולות על טבעיות, וייתכן אף כי המספרים מקוללים.

בהמשך מגלה הרלי כי על גבי מכסה בטון גדול באמצע האי מוטבעת סדרת המספרים הזו: 4, 8, 15, 16, 23 ו-42. אותה סדרה היא גם זו שהדמויות נדרשות להקיש במחשב שמתגלה מאוחר יותר בבונקר שמתחת למכסה הבטון – על מנת למנוע מהאי להיות מושמד.

מספרי השטן

בספר הברית החדשה של הנוצרים מופיע המונח "המספר של החיה" (The Number of the Beast), 666 (חזון יוחנן, י"ג, 18), והפרשנות לתיאור הזה הוא ש-666 הוא המספר של השטן, האנטיכריסט. הפסוק המלא הוא: "בזאת חכמה מי בינה לו יחשב מספר החיה כי מספר אדם הוא ומספרו שש מאות וששים ושש".

ישנן פרשנויות אחרות שגורסות כי החיה איננה השטן אלא משל לאימפריה הרומית שנהגה לרדוף את ראשוני הנוצרים, וישנה גם פרשנות יהודית שזהו מספר בעל מזל טוב הקשור למשיח בן יוסף ולקיבוץ גלויות. מאה שערים בגימטריה היא 666.

מראשיתה של התרבות האנושית ועד היום עסוקים בני האדם במספרים, בתכונות וביכולות שלהם. לנומרולוגיה יש לפיכך היסטוריה ארוכה של ידע, ככל שמעמיקים בהם יותר רק מגלים דברים נוספים, והעבודה הזו אינה נגמרת לעולם.

תוכלו להמשיך לקרוא גם את המאמרים הבאים: נומרולוגיה, פתיחה בקלפים, קריאת כף יד,פרחי באך ופתיחה בטארוט בטלפון.

בארכיון